[MOD] Czech modpack

Home Forums Modding [MOD] Czech modpack

Tagged: ,

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 64 total)
  • Author
    Posts
  • #19140
    vader31
    Participant

    Když budeš chtít, tak ti můžu poslat prvního brejlovce 😉

    #19145
    Roman
    Participant

    Budu rád. (rsps@email.cz) Mám rád hraní z českými stroji 🙂 Škoda že toho není víc, hlavně chybí tramvaje, autobusy. A výroba módů není moje silná stránka.

    #19147
    Milos58
    Participant

    No bohužel takových “nešiků” je nás víc a jsme odkázáni na ty šikovné, kteří v tom mají zkušenosti. Chybí mi taky plno vozidel, které byly třeba v CiM jedničce…

    #19148
    vader31
    Participant

    Jo tak to mě tam chyběli taky, a pořád se k tomu nikdo neměl, tak jsem si to zkusil 😀 jinak k tramvajím, nevím jestli se k nim někdy dostanu, pořád je tu spousta lokomotiv které chci udělat.

    #19150
    Milos58
    Participant

    Jo tomu rozumím… 🙂 člověk má nějaké své priority a věnuje se tomu co ho zajímá. A děláš jen lokomotivy nebo přemýšlíš i o jednotkách? No kdybys měl chuť tak ani já nepohrdnu Tvým brejlovcem 🙂 (jelinekmilos58@gmail.com). Díky a zatím se měj fajn…

    #19151
    vader31
    Participant

    Chtěl bych udělat i Tornádo, Žabotlam a City elefant, ale nejdřív mám v plánu Laminátku, Bobinu, Kocoura. A k tomu budu muset udělat nějaké ty vagóny, aby lokomotivy měli co vozit krom nákladu 😀

    • This reply was modified 8 years, 8 months ago by vader31.
    #19153
    Milos58
    Participant

    To zní skvěle a za všechny z nás co jen koukají a hrajou, drzím palce…

    #19173
    Anonymous
    Inactive

    Zdravím, jsem rád, že někde kolem TF vidím českého živáčka. 🙂 🙂 Včera jsem si hru pořídil a jsem z ní ohromen, ale hned na začátku narážím na jeden vážnější problém. Dá se nějako zařídit, aby v koncové vícekolejné stanici využíval vlak více kolejí a ne jen jednu? Brzdí mi to hrozně provoz, protože všechny ostatní vlaky pak čekají u vjezdového návěstidla do dané stanice a ten jeden vlak si trůní ve stanici, čekajíce na nástup lidí 😀 🙂
    Při tvorbě linky jsem koukal, že to právě vždycky určí jen tu jednu kolej a vlaky se podle toho i chovají… 🙁 🙁
    Předem děkuji za odpověd! Nevím, kam jinam s tím jít. Nebo snad je i nějaké “naše” TF forum??

    #19175
    Milos58
    Participant

    Ahoj zatím jen v rychlosti. Zařídit se to dá jednoduše tím, ze mezi zastávky v tvorbě trasy vložíš jako průjezdní bod (další zastavku) odjezdové navestidlo z ty koleje na kterou ten vlak chceš směřovat.

    #19177
    Endli
    Participant

    Ahoj, to s tím nastavením koleje na nádraží, do které má vlak vjet mi taky funguje díky těch návěstidel, ale více by se mi líbilo, kdyby si vlak zvolil před příjezdem do stanice sám podle toho, která kolej je právě volná. Tím pádem by se asi více využily ty vícekolejové stanice. Měl jsem totiž třeba nádraží s 5-ti kolejemi a na každou přijížděl z obou stran jiný vlak nebo i více. Takže když se na jedné koleji potkají dva vlaky z obou stran, tak jeden musí čekat, ikdyž jsou třeba 2 nebo 3 koleje ve stanici zrovna volné. Samozřejmě by to ale pak chtělo vzájemné propojení všech kolejí na obou stranách nádraží, ale to by se dalo nějak zvládnout a co teprve, až bude X křížení přidáno do hry (údajně v dalším update). 😉

    #19178
    Endli
    Participant

    Jo,ale co mě poslední dobou u TF štve, že když už mám propojené všechny města vlaky, fungující zásobování zbožím, tak přibližně od roku 1950 se začnou postupně množit osobní auta a po nějaké době jsou jich plné cesty mezi městy a moje vlaky, které vozily kolikrát i přes 100 pasažérů už jezdí plné sotva z jedné třetiny. 🙁 Né že by mi to nějak vadilo finančně když už má třeba 1,2B, ale příjdou mi pak ve hře zbytečné ty rychlovlaky, které mají kapacitu několikanásobně vyšší, než vůbec využiju. Jo, jednou vyřešil tak, že jsem zboural meziměstké silnice, takže auta zmizely, ale to už zase není ono. Tuším, že bych to ještě mohl částečně vyřešit tím, že by moje vlaky dorazily rychleji než auta, takže místo dvou na trati mezi dvěmi městy bych musel dát tři nebo čtyři, ale to se mi taky moc jako řešení nelíbí. Navíc by ty vlaky musely být zase s menší kapacitou (takže lokomotiva a dva vagóny). :-/

    Jak to řešíte vy? 😉

    #19185
    Anonymous
    Inactive

    Na auta je mod, který je odstraní. Dá se najít na train-fever.net v sekci Mods/Sonstiges Nevím ale funkčnost, nemám ho 🙂
    No já jsem zatím v roce 1930, takže auta teprve začínají jezdit tak to zatím nijako neřeším. Ale dostávám se do problému, že jsem ze začátku začal špatně stavět trat, takže ted potřebuju nějako zařídit, abych začal znovu od roku 1900, protože mám aktivní mody a s nima se mi nový rok neuvolní… 🙁 🙁

    #19188
    Milos58
    Participant

    Endli: no to co píšeš by se nám asi líbilo všem, aby si vlak mohl zajet na jakoukoliv prázdnou kolej, ale zas takovou AI tvůrci “vlakům” nedali. K těm autům… asi není úplně dobrý se jich zbavit úplně, protože ta hra má svoje kouzlo tím jak simuluje všechno co v městě je, tedy i pohyb aut. Já jejich množství nijak neřeším a snažím se radši co nejvíc svážet městskou dopravou k nádraží cestující aby radši jeli se mnou než auty.

    Lentilka: obávám se že jediný řešení je začít úplně novou hru, nebo si spustit nejstarší uloženou pozici, která tě le určitě nevrátí do roku 1900… 30 odehraných let je moc na počet uložených pozic…

    #19193
    Endli
    Participant

    Jo, to je pravda, že bez těch aut to vypadá divně, když lidi i po roce 2000 pořád chodí pěšky. 😀 Teď jsem asi v roce 2010 a zatím to funguje, města se rozrůstají a jsem zvědav hlavně u jednoho, kde už mám přes 1200 obyvatel, na kolik se nakonec dostanu. Pak už by i vlaky mohly být plné. 😉

    No a když už se tady zmiňovala městská doprava, nad tou už jsem taky proseděl hromadu hodin, ale ještě pořád jsem nedospěl k takovému systému, aby ji lidi dostatečně využívali a abych tyto linky udržel v plusu, co se týče peněz. Vyzkoušel jsem už různé jednosměrné okruhy kolem bloků domů navzájem se prolínající s dalšími, pak linky, které vedou od nádraží do všech zón (bydlení,obchody,továrny,odpočinek) a zpět k nádraží, pak obousměrné smyčky po obvodu celého města, ale pořád to nějak není ono.

    Tož přeji všem příjemné budování! 🙂

    #19208
    vader31
    Participant

    Zdravím, ohledně té městské dopravy, mě stačilo v každém městě udělat 3-5 okružních linek, všechny propojeny u nádraží a vždycky jsem se udržel v plusu. Jinak brejlovci(753,753.7) už vyšli 🙂

    http://www.train-fever.net/filebase/index.php/Entry/1362-%C4%8CD-753-753-7/

     

    • This reply was modified 8 years, 8 months ago by vader31.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 64 total)
  • The forum ‘Modding’ is closed to new topics and replies.